Kaelavalu

Kaelavalu tekib tavaliselt stressi, lihasespasmide ja vale asendi tõttu. Mida vanemaks me saame, seda sagedamini puutume selle probleemiga kokku. Vaatame üle kaelavalu peamised põhjused ja ravivõimalused.

Vabanege valust

Kaelavalu sümptomid

Kaelavalu tekib sageli lihaskrampide tõttu. Sellisel juhul võib valu levida õlgadesse, lülisamba ülaossa ja kätesse.

Kael võib valutada lülisamba kaelaosa närvide pitsumise tõttu. Seejuures tunneb inimene kätes tuimust, nõrkust ja torkimistunnet.

01

Kaelavaluga võivad kaasneda lihaspinge ja -krambid ning peavalu.

02

Pead pöörates tunneb inimene kaelas naksumist või krudinat, mis tekib luude hõõrdumisest üksteise või sidemete vastu.

03

Kuidas kaelavalu teid mõjutab?

Kaelavalu põhjustab tugevat ebamugavust. Kui inimesel valutab kael, on tal valus näiteks ümber pöörata või tõsta toidukotti.

Vabanege valust

Kas sa tead?

Kui te ärkasite hommikul, pea õla poole pööratud, ega suuda pead normaalsesse asendisse keerata, on tõenäoliselt tegemist ägeda kõõrkaelsusega. See tekib kaelalihaste trauma tulemusena keha vale asendi või toe puudumise tõttu une ajal. See seisund kaob tavaliselt 1–2 päevaga, kuid mõnikord saabub paranemine alles nädala möödudes.*

77% inimestel on esinenud kaelavalu.**

*Kaelalihaste valu ja jäikus: ravi valik, NHS (Ühendkuningriigi riiklik terviseteenistus). 2016. a Kaelalihaste valu ja jäikus: ravi valik, NHS (Ühendkuningriigi riiklik terviseteenistus). [ОNLINE] kättesaadav aadressil: http://www.nhs.uk/Conditions/neck-pain/Pages/Introduction.aspx. [kontrollitud 18.04.2016].
**Ülemaailmne valuindeks: GSK toetusel läbi viidud uuring, täielik aruanne, lk 47.

Miks tekib kaelavalu?

Kaelavalu tekib erinevatel põhjustel: traumad, osteoartroos, stress, lihasespasmid, vale asend. Kaelavalu on üsna levinud probleem, kuid vanematel inimestel tekib see sagedamini kui noortel.

Kontrollige oma kehaasendit

Asend

Üks sagedamaid kaelavalu põhjuseid on krambid ja lihaspinge vale asendi tõttu. Need tekivad, kui te vaatate telerit või istute arvuti taga vales asendis, magate ebamugavas asendis või pöörate või kallutate pead liiga järsku. Kaelalihaste krambid võivad tekkida ka stressi korral.

Õnnetused ja anatoomilised põhjused

Traumad ja anatoomilised iseärasused

Kaelavalu tekib traumade tagajärjel, näiteks kui autoavarii korral sõidab teie autole tagant sisse teine auto. Teine kaelavalu põhjus on lülisamba kaelaosa kõverdumine. Mõlemal juhul tuleb pöörduda arsti poole.

Ravi

Kaelavalu on harva raskemate probleemide tunnuseks ja sellest saab vabaneda kodustes tingimustes. Tavaliselt aitavad hästi käsimüügis saadaolevad valuvaigistavad seespidiselt või välispidiselt kasutatavad tooted. Kaelale võib proovida panna külma või kuuma kompressi, võimelda ja jälgida asendit, et mitte probleemi süvendada. Aga kui te lisaks valule tunnete tuimust ja nõrkust kätes, torkavat valu õlas ning õlavarres, peate pöörduma arsti poole. Arst näitab spetsiaalseid harjutusi kaelalihaste venitamiseks ja tugevdamiseks. Kui valu ei möödu, suunab ta teid lisauuringutele (röntgen, MRT või KT).

Kaelavalu põhjused

Vale asend teleri vaatamisel või arvutiga töötamisel
Ebamugav kehaasend magamise ajal
Liiga järsud pea pööramised ja kallutamised
Lihaskrambid stressi korral

Meie tooted

Lugege, kuidas meie tooted võivad teid aidata

Valige sobiv Voltareni (diklofenak) toode, mis aitab teil valust vabaneda.

Lugege lähemalt

Lisateave

Valu tüübid ja ravi

Põhjalikumalt erinevat tüüpi valu ravi kohta.

Lugege lähemalt

Kuidas Voltaren (diklofenak) toimib?

Lugege, kuidas Voltaren (diklofenak) valu leevendab, põletikku vähendab ja tervenemist kiirendab.

Lugege lähemalt

Harjutused ja meie keha

Lugege, miks on harjutused kasulikud ning kuidas aitab füüsiline aktiivsus jääda terveks ja leevendada valu.

* WHO | Füüsiline aktiivsus. 2016. a WHO | Füüsiline aktiivsus. [ONLINE] Kättesaadav aadressil: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs385/en/. [kontrollitud 20.04.2016].

Lugege lähemalt
26% inimestel esineb valu
26% inimestel esineb valu