Voltaren (diklofenak) ja osteoartroos

Kuidas Voltaren Emulgel (diklofenak) aitab leevendada valu osteoartroosi korral?

Osteoartroos on kõige sagedasem liigesevalu põhjus. Lugege, kuidas Voltaren Emulgel (diklofenak) aitab leevendada valu osteoartroosi korral.

Mis on osteoartroos?

Osteoartroos on kõige sagedasem liigesehaigus, sellel on degeneratiivne iseloom. Vanusega suureneb selle haiguse tekkimise risk. Osteoartroosi korral tekib valu põlvedes, puusaliigestes, sõrmeliigestes ja alaseljas. Haiguse raskusaste on erinev: mõnel inimesel tekivad nõrgad sümptomid, teistel inimestel on osteoartroosi tõttu raske teha igapäevatoiminguid.

Mis on osteoartroosi põhjused?

Osteoartroos tekib liigeste järkjärgulise hävimise tõttu. Meie liigesed saavad kahjustada iga päev, kuid normaalselt taastab organism kahjustatud osad igasuguste sümptomiteta. Osteoartroosi korral see organismil ei õnnestu. Selle tulemusena tekib kõhre (kaitsekiht, mis tagab liigeste sujuva liikumise) kulumine, tekivad luulised kasvised ja liigestes tekib põletik. Liigesed valutavad ja tursuvad, tekib liigutuste jäikus.

Osteoartroosist

KAS TE TEATE, ET?

Maailma Tervisorganisatsiooni andmetel kuulub osteoartroos kümne haiguse hulka, mis põhjustavad kõige sagedamini arenenud maades invaliidsust.*

Riskitegurid

Osteartroos tekib paljudel põhjustel. Selle haiguse peamised riskitegurid:

  • Vanus: osteoartroos tekib sagedamini üle 45-aastastel inimestel
  • Kehamass: üleliigne kehamass suurendab koormust liigestele (eriti puusa- ja põlveliigestele), suurendades osteoartroosi tekkimise riski
  • Liigeste traumad: liigeste traumad ja operatsioonid suurendavad osteoartroosi tekkimise riski, eriti juhtudel, kui inimene koormab üleliia liigest, ootamata ära selle tervenemist
  • Sugu: osteartroos tekib sagedamini naistel


Kuidas Voltaren Emulgel (diklofenak) aitab valust vabaneda?

Voltaren Emulgel 23,2 mg/g (12h toimega geel) (diklofenak) aitab leevendada valu põlve- ja sõrmeliigeste osteoartroosi korral. Tänu spetsiaalsele korgile on võimalik suure mahutavusega tuubi lihtsalt avada isegi siis, kui teil valutavad sõrmeliigesed.

Kuidas Voltaren Emulgel (diklofenak) toimib?

Voltaren Emulgel sisaldab mittesteroidset põletikuvastast ainet (MSPVA) diklofenakki. Geel kantakse kahjustatud piirkonnale, hõõrudes seda kergete liigutustega naha sisse. See imendub kiiresti, vähendades valu, põletikku ja turset.
Preparaati ei tohi kanda kahjustatud või infitseeritud nahale, avatud haavadele ega õhku mitteläbilaskvate sidemete alla.
Tänu spetsiaalsele koostisele kombineerib nõrga lõhnaga Voltaren Emulgel (diklofenak) endas kreemi ja geeli omadusi, jahutab ning pehmendab nahka.

Lisateave

Kuidas Voltaren (diklofenak) toimib?

Lugege, kuidas Voltaren (diklofenak) valu leevendab, põletikku vähendab ja tervenemist kiirendab.

Lugege lähemalt

Valu tüübid ja ravi

Põhjalikumalt erinevat tüüpi valu ravi kohta.

Lugege lähemalt

Osteoartroos

Osteoartroos on kõige sagedasem liigesehaigus. Lugege, mis seda esile kutsub ja kuidas leevendada valu.

*Ülemaailmne valuindeks 2014: GSK toetusel läbi viidud uuring, aruanne, lk 8

Lugege lähemalt
44% üle 55-aastastest inimestest tunneb valu iga päev 
44% üle 55-aastastest inimestest tunneb valu iga päev